Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd

Miasto: Suwałki

17.07.2019

Nr: 3129

Tomasz Konieczny. Polak, który podbił Nowy Jork, zaśpiewa dla AUKSO

0

UCZESTNICY

0

KOMENTARZE

Organizator Suwalski Ośrodek Kultury

Kiedy 21.08.2019

Godzina 20:00

Wstęp/bilet 0 PLN

Gdzie Jana Pawła II /5

Rozpoczęcie imprezy za:

Krytycy na całym świecie piszą o nim: wielki głos. Wszechstronnie utalentowany – aktor (“Pierścionek z orłem w koronie”), reżyser teatralny – największe sukcesy odnosi w muzyce. Po olśniewającym debiucie w Metropolitan Opera, występach w Operze Wiedeńskiej i na deskach wiodących operowych scen świata Tomasz Konieczny zaśpiewa w Suwałkach.


Środa, 21.08.2019, godz. 20.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5


 

Bilety: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe) KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
Obowiązują zniżki dla beneficjentów programu Suwalska Karta Mieszkańca >>. 

Sprawdź szczegółowy program XX Letniej Filharmonii AUKSO Wigry 2019 >>
(…) Tomasz Konieczny, młodzieńczo świetlisty, naturalny, śpiewa (tego) Jupitera w Salzburgu niemal niedościgle. Jego baryton płynie w wyrównanym legato wypełniony światłem, pełen siły i niezmierzonej wspaniałomyślności. Głos opromienia perfekcyjnie swobodnie kołyszącą się głowę. Artykulacja jest wzorcowa. (…)Frankfurter Allgemaine Zeitung, 2.08.2016, Jan Brachmann
Tomasz Konieczny to wyjątkowa postać artystów średniego pokolenia. Ma w swoim dorobku wiele partii, ale uważany jest przede wszystkim za specjalistę od dramatów Richarda Wagnera. W stolicach muzycznych całego świata oklaskiwany jest za piękny głos, profesjonalne wykonanie muzyczne i wyczucie dramatyczne. Jego występy urzekają publiczność i słuchaczy. Po sensacyjnym sukcesie, jaki artysta odniósł w Operze Wiedeńskiej (Staatsoper Wien) mimo młodego wieku zajął stałą pozycję w światowej czołówce bas-barytonów śpiewających muzykę niemiecką. Jako jeden z dwóch Polaków (obok Piotra Beczały) jest solistą opery wagnerowskiej w Bayreuth.

Wszechstronnie utalentowany (debiutował jako aktor w filmie Andrzeja Wajdy pt. „Pierścionek z Orłem w Koronie, pracował także jako reżyser teatralny), spektakularny sukces osiągnął na polu muzyki. Regularnie pojawia się nie tylko na wiodących scenach operowych Europy, ale także w USA i Japonii. Jego rzadkie występy w Polsce stanowią okazję docenienia kalibru kunsztu wokalnego Koniecznego w koncertach na żywo.

Podczas koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury, 21 sierpnia usłyszymy: Tadeusza Bairda “Cztery sonety miłosne” do słów Williama Szekspira, Serenadę na orkiestrę smyczkową C-dur op. 48 Piotra Czajkowskiego oraz pieśni Stanisława Moniuszko “Stary kapral”, “Kozak” i “Dziad i baba”.Tomasz Konieczny (basbaryton) urodził się 10.01.1972 w Łodzi, studiował aktorstwo w PWSFTviT w Łodzi, śpiew solowy w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Muzycznej im. Carla Marii von Webera w klasie śpiewu solowego Prof. Christiana Elßnera w Dreźnie. Debiutował jako aktor w filmie Andrzeja Wajdy pt. “Pierścionek z Orłem w Koronie”. Następnie występował jako aktor w licznych produkcjach filmowych, telewizyjnych i teatralnych w Polsce; między innymi jako Tristan w telewizyjnej adaptacji „Tristana i Izoldy” w reżyserii Krystyny Jandy.

Pracował także jako reżyser teatralny. Wyreżyserował między innymi sztukę Corneilles’a pt. „Cyd” w Teatrze Adekwatnym w Warszawie w roku 1996. Konieczny był stypendystą wielu polskich i niemieckich fundacji w tym między innymi; Polskiego Ministra Kultury i Sztuki w roku 1997, Fundacji Alfreda Toepfera (Niemcy) w latach 1998-2000, Fundacji Kultury i Sztuki banku Stadtsparkasse Dresden w Niemczech w roku 1999.

Jako śpiewak zdobył także, 13. listopada 1998, II nagrodę podczas Trzydziestego Trzeciego Konkursu Wokalnego im Antonina Dvořaka w Karlovych Varach. W październiku 2004 Konieczny zostaje wyróżniony Nagrodą im. Arnolda Petersena za Wyjątkowe Osiągnięcia Artystyczne w Teatrze Narodowym w Mannheim.jący CD „Podróży Zimowej” Schuberta do słów Stanisława Barańczaka podczas Festiwalu „Chopin i Jego Europa” 2018.

Debiut Tomasza Koniecznego na deskach Metropolitan Opera New Jork odbył się 9 marca 2019. Występ Koniecznego w „Złocie Renu” Wagnera, w roli Albericha okazał się absolutnym przebojem. Anthony Tommasini z The New York Times napisał o tym występie następująco: „Wybitnym członkiem obsady był Tomasz Konieczny, potężny bas, w przełomowym debiucie w Met jako Alberich.” Więcej >>


Festiwal Letnia Filharmonia AUKSO 2019 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zorganizowano przy wparciu finansowym Miasta Suwałki i Gminy Suwałki.


soksuwalki.eu/tomasz-konieczny-polak-ktory-podbil-nowy-york
Nikt nie wziął udziału w tym wydarzeniu.

Komentarze (0)

Aby móc dodawać komentarze musisz zalogować się do portalu. zaloguj się , jeśli nie posiadasz konta: załóż konto.

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI