Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

33 lata olecczanie czekali na ten moment. Stara część szpitala teraz jest najnowocześniejsza [ZDJĘCIA]

33 lata olecczanie czekali na ten moment. Stara część szpitala teraz jest...
W piątek, 4 października, w oleckim szpitalu, w tzw. starej bryle, oficjalnie otworzono kompleks poradni specjalistycznych i pracownik diagnostycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną. Szpital w Olecku stał się jednym z najnowocześniejszych w regionie, a stara część budynku została wreszcie zagospodarowana po 33 latach!

W styczniu 2018 roku "Olmedica" w Olecku sp. z o.o. podpisała umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego o dofinansowanie projektu "Inwestycja przebudowy i modernizacji tzw. starej bryły szpitala z przeznaczeniem na kompleks poradni specjalistycznych i pracowni diagnostycznych wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz wymiana wyeksploatowanego sprzętu i aparatury medycznej a także zakup niezbędnego sprzętu na potrzeby szpitala w Olecku". Dofinansowanie zostało określone na 3 753 222,38 zł, a wartość całego projektu miała wynieść 4 914 833,50 zł.

Pierwszym krokiem było wyposażenie wspomnianych pracowni i poradni. Na dostarczenie nowoczesnych urządzeń medycznych i sprzętu przeznaczono 1 403 023,51 zł, a ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego otrzymano 916 847,30 zł. Zakupiono m.in. aparaty do znieczuleń, stoły operacyjne, aparat RTG, narzędzia do laparotomii, narzędzia do trepanacji, łóżka szpitalne.

W trakcie niespełna dwóch lat wspomniana stara bryła przeszła ogromną metamorfozę. Pierwszym krokiem był remont i przystosowanie budynku oraz wydzielenie pomieszczeń z przeznaczeniem na poradnie i pracownie na parterze budynku. Wszystko kosztowało 3 402 340,00 zł, z czego 2 755 555,17 zł pochodziło z dofinansowania, a niespełna 650 tysięcy zł to wkład własny zrealizowany poprzez powiat i gminy:

- powiat olecki - 561 000,00 zł
- gmina Olecko 333 212,00 zl
- gmina Kowale Oleckie - 83,594,07 zł 
- gmina Świętajno - 65 148,44 zł
- gmina Wieliczki - 54 944,46 zł
Łącznie gminy oraz powiat przekazały - 1 097 898,97 zł. 

Olecki szpital powinien móc teraz w lepszych warunkach dbać o pacjenta. Już teraz wykonywano w poradniach ponad 4 tysiące badań miesięcznie. W szpitalu działa 13 poradni specjalistycznych, a w najbliższych planach jest jeszcze uruchomienie dziennych oddziałów rehabilitacyjnego i geriatrycznego.
Na parter odnowionej "starej" bryły zostaną w najbliższym czasie przeniesione wszystkie poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnotyczne, mieszczące się obecnie na wielu piętrach szpitala. 

Podczas otwarcia byli obecni m.in. przedstawiciele województwa, starostwa oraz gmin i wykonawcy. Projekt był realizowany przy współpracy z Powiatem Oleckim i gminami powiatu.

Zobacz także 5 milionów dla szpitala w Olecku

dobry artykuł (4) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    20.10 Niedziela

   Godziny seansów
  2.    21.10 Poniedziałek

   Godziny seansów
  3.    22.10 Wtorek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI