Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

500+ dla wszystkich dzieci. Już 1 lipca rusza nabór wniosków

500+ dla wszystkich dzieci. Już 1 lipca rusza nabór wniosków
Od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olecku będzie można składać wniosku w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na okres 2019-2021. Warto przypomnieć, że od 1 lipca rządowy program 500+ obejmie już wszystkie dzieci.

Dotychczas 500 zł miesięcznie dodatku przysługiwało rodzinom, w których była minimum dwójka dzieci. Od 1 lipca zasady ulegają zmianie i świadczenie wychowawcze będzie przyznawane wszystkim dzieciom do 18. roku życia (także pierwszym), czyli programem objęte zostaną też rodziny, które póki co mają tylko jednego potomka.

Świadczenie otrzyma każda rodzina bez względu na stan cywilny rodziców. Pieniądze trafią zarówno to małżeństw, jak i związków nieformalnych.

Już od 1 lipca można składać wnioski. Czas na to, by to zrobić i otrzymać pieniądze właśnie od lipa, jest do 30 września 2019 roku. Po tym terminie także można składać wnioski, ale wyrównanie nie będzie już naliczane od startu programu, czyli od lipca, a krócej, od miesiąca złożenia pisma.

Terminy wypłat będą zależały od miesiąca złożenia wniosku:
 • Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 października 2019 r.
 • Złożenie wniosku we wrześniu 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r.
 • Złożenie wniosku w październiku 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r.
 • Złożenie wniosku w listopadzie 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020 r.
 • Złożenie wniosku w okresie od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 r.
Wnioski w Olecku można będzie składać od 1 sierpnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olecku, ul. Kolejowa 31, parter pokój nr 2 w godzinach 7:30-15:30. Drogą elektroniczną wniosek można dostarczyć poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS już od 1 lipca.

dobry artykuł (2) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (1)

Prescott

18-06-2019 • 16:56

1 0
Ta koncepcja ma sens tylko wtedy gdy będzie trwać przynajmniej dekadę. Po jaką cholerę oceniać działanie 500+ teraz, kiedy się dopiero zaczęło?
Poza tym to dystrybucja środków, trafiają do obywateli, odebrane najprawdziwszej mafii: biznesmenom utrzymującym szemrane kontakty z politykami.
Zgłoś

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    24.07 Środa

   Godziny seansów
  2.    25.07 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    26.07 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI