Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Active Festival ożywił Olecko. Miasto tętniło życiem na całego

Active Festival ożywił Olecko. Miasto tętniło życiem na całego
To była pierwsza edycja Active Festival w Olecku i oby... więcej. Przez trzy festiwalowe i jeden pofestiwalowy dzień było czuć jak nasze miasto tętni życiem, ludzie się bawią, uśmiechają i cieszą, że są w Olecku!

Program AFO był tak bogaty, że trudno wymienić po raz kolejny wszystkie wydarzenia. Na polanie w okolicach skate parku, ale nie tylko, od czwartkowego poranka działo się jednak mnóstwo. Można było podczas Active Festivalu być aktywnym, ale też się zrelaksować np. po wysiłku, można było wziąć udział w licznych warsztatach, a wieczorem skorzystać z oferty w strefie artystycznej.

Podczas Active Festivalu biegaliśmy wokół jeziora ze Stowarzyszeniem Olecko Biega, skakaliśmy na trampolinach z Patrycją Kręcicką, robiliśmy łapacze snów i dawaliśmy drugie życie śmieciom z Pióropuszem, słuchaliśmy dźwięków z różnych stron świata u Sławomira Puchały i Mirasa Turczynowicza. Była joga z Joanną Szyłak, warsztaty Zero Waste i Slow Food z Dominiką Czapską, rodzinne sztafety, Wielki Tor przeszkód i gra miejska od WspaK, pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty papieroplastyki i ceramiki z WTZ oraz fotografii żeglarskiej z Bartoszem Modelskim. Pokazy i treningi z psami pokazała grupa Mazuria Dogs, a Anna Olczyk-Grabowska uczyła świadomego i uważnego rodzicielstwa. Wystąpiły mażoretki, a u Joanny Mackiewicz z Rancza Arabians można było dosiąść konia. Klub Motocyklowy OSA w Olecku zorganizował wystawę motocrossową, a mecz towarzyski zagrali piłkarze ręczni KS Granit Olecko. Olecku Klub Wodny zaprosił na regaty. Były warsztaty kuglarstwa i spacery edukacyjno-historyczne po Olecku z Elizą Ptaszyńską oraz zwiedzanie wystaw historycznych z przewodnikiem w Oleckim Stowarzyszeniu Aktywnych "Zamek". Najmłodszych, ale nie tylko, zabawiali animatorzy z Ważka Fun i Pióropusza. Ta druga grupa zorganizowała pierwsze w historii Otwarte Mobilne Mistrzostwa Olecka i zaprosiła do udziału w kilku konkurencjach-wyzwaniach trochę nietypowych jak "wiszenie jak jabłko" czy "koszmar okulisty". Nie zabrakło turniejów tenisowych, siatkówki plażowej oraz zajęć na ściance wspinaczkowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W czwartek wieczorem świetnie bawiliśmy się na projekcjach filmowych - kapitalna "Śnieżka" z muzyką na żywo - a w piątek i w sobotę na koncertach. W amfiteatrze wystąpili: Mery Spolsky, Wojtek Mazolewski Quintet, Tulia, Zeppelinians, Sorry Boys i The Dumplings.

Pierwszą edycję Active Festival trzeba uznać za niezwykle udaną. Oby energii, aktywności i zapału za rok było jeszcze więcej, a oleckie wydarzenie może przyciągnąć wielu gości spoza naszego miasta i stać się ważną imprezą na kulturalnej mapie północno-wschodniej Polski, a z czasem i całego kraju.Pierwszą edycję Active Festival trzeba uznać za niezwykle udaną. Oby energii, aktywności i zapału za rok było jeszcze więcej, a oleckie wydarzenie może przyciągnąć wielu gości spoza naszego miasta i stać się ważną imprezą na kulturalnej mapie północno-wschodniej Polski, a z czasem i całego kraju.

Tak było na Active Festival Olecko. Obejrzyj zdjęcia >>

dobry artykuł (4) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI