Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Bezpieczeństwo, zdrowie, szczęście. Olecczanie świetnie bawili się na festynie Starostwa i Straży

Bezpieczeństwo, zdrowie, szczęście. Olecczanie świetnie bawili się na...
9 czerwca Plac Wolności po raz kolejny był miejscem, gdzie można było się pobawić, aktywnie i ciekawe spędzić czas, ale także zbadać się od stóp do głów i nawet wygrać nagrody.

Fot. Jankowski Fotografia

W niedzielę odbyła się już 10. edycja festynu rodzinnego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Olecku i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłami "Bezpieczny powiat 2019" i ''Zdrowa rodzina, szczęśliwa rodzina".

Na mieszkańców Olecka czekały liczne atrakcje i stanowiska. Można było się więc pobawić, sprawdzić w roli strażaka, policjanta lub... aresztowanego, dowiedzieć się, jak udzielać pierwszej pomocy, obejrzeć z bliska wszystkie kości i na chwilę zaciągnąć się do wojska po wcześniejszym kamuflażu. Nie brakowało oczywiście miejsc, gdzie można było coś pysznego przekąsić.

Odwiedzając kilka stanowisk można było w wielkim stopniu sprawdzić stan swojego organizmu - zmierzyć poziom cukru, sprawdzić ciśnienie, zbadać pomiar dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu i wiele innych. Komu wyniki wyszły średnie lub kto chciał nadal cieszyć się dobrym zdrowiem, mógł zajrzeć na liczne stoiska z produktami, np. pszczelarskimi, mleczarskimi, masarskimi, ziołami, olejami.

Jak się dowiadujemy, podczas festynów na stanowisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonano około:
 • 100 pomiarów wzrostu i wagi;
 • Przeprowadzono ćwiczenia z alkogoglami dla około 80 osób;
 • Przeprowadzono 25 pomiarów tlenku węgla w wydychanym powietrzu.  
Dodatkowo na stanowisku Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych ZDROWIE wykonano:
 • 300 pomiarów poziomu cukru;
 • 300 badań poziomu ciśnienia krwi;
 • 50 kobiet skorzystało z informacji dotyczącej samobadania piersi.
W mammografie wykonano badanie mammograficzne dla 30 kobiet. 

W czasie festynu odbywała się loteria z nagrodami. Nagrodę główną wygrała Maja Borys, która na nowym rowerze będzie mogła wykręcać rekordy na Wiewiórczej Ścieżce. Oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa i w kasku!dobry artykuł (2) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI