Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Bezrobocie w powiecie oleckim niższe niż rok temu, ale nadal bardzo wysokie. PUP zachęca do podejmowania działalności. Ma na to środki

Bezrobocie w powiecie oleckim niższe niż rok temu, ale nadal bardzo wysokie....
Nawet 27 tysięcy złotych może dostać bezrobotna osoba powyżej 30. roku życia mieszkająca w powiecie oleckim i chcąca rozpocząć działalność gospodarczą. Powiatowy Urząd Pracy w Olecku dysponuje środkami na aktywizację zawodową.

W PUP Olecko ruszył projekt „Aktywizacja zawodowa osób powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy w powiecie oleckim (V)", który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (RPO WiM 2014-2020). Szczególna uwaga kładziona jest na osoby starsze w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby o niskich kwalifikacjach, ale inni nie są bez szans w ubieganiu się o pomoc w zdobyciu pieniędzy na wystartowanie z własnym biznesem.

Wnioski już są przyjmowane i będzie można ubiegać się o dotację tak długo, jak w puli będą pieniądze. Kompletne wnioski należy składać w w sekretariacie Urzędu (pokój nr 14) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:30 oraz w piątek od 7:00 do 15:00. Druki wniosków można pobrać na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Olecku  lub otrzymać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Olecku przy ul. Armii Krajowej 30 (pok. nr: 2 i 3), tel. 87 5203078 wew. 242, 234.

Warto dodać, że stopa bezrobocia w powiecie oleckim wynosiła na koniec lipca 2019 roku prawie 10 procent (9,7%). To blisko dwukrotnie więcej niż w skali kraju. Jeśli chodzi o najbliższe otoczenie z województwa warmińsko-mazurskiego, to wyższe bezrobocie panuje w powiecie ełckim (10,9%) oraz węgorzewskim (12,1%) oraz kętrzyńskim (16,7%). Liczba bezrobotnych zarejestrowanych na koniec sierpnia 2019 roku w PUP w Olecku wynosi 1283 osoby (799 kobiet, 284 osoby do 30. roku życia i 810 trwale bezrobotnych), co oznacza spadek o 18,9% w stosunku do sytuacji sprzed roku, ale wzrost o 2% w stosunku do sytuacji z lipca 2019 roku.

Źr. PUP Olecko

dobry artykuł (3) słaby artykuł (1)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI