Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Co z drogą do Ełku i z obwodnicą Olecka? GDDKiA informuje, uspokaja i tłumaczy

Co z drogą do Ełku i z obwodnicą Olecka? GDDKiA informuje, uspokaja i tłumaczy
Kierowcy w naszym regionie z niecierpliwością oczekują na remont i przebudowę drogi krajowej nr 65 na odcinku Olecko - Ełk. Portal zolecka.pl zainteresował się sprawą, a przy okazji poruszyliśmy temat planowanego ronda na obwodnicy Olecka.

Sprawa modernizacji DK 65 jest dość głośna ze względu na protesty mieszkańców Kukowa oraz Gąsek, którzy blokowali nawet ruch w swoich miejscowościach, by zwrócić uwagę na potrzebę uwzględnienia w projekcie ciągów pieszo-rowerowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zmieniła jednak w tej kwestii zdania.

- Jeśli chodzi o ciąg pieszo-rowerowy na całej długości rozbudowywanej drogi, to nie zmieniliśmy swojego stanowiska. Chodniki i ścieżki rowerowe zostaną wybudowane na tych odcinkach, na których te potrzeby są największe. GDDKiA uwzględniła w dokumentacji rozbudowy drogi krajowej nr 65 wszystkie wnioski samorządów oraz mieszkańców, które dotyczyły poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poprzez planowaną budowę ciągów pieszych i rowerowych na odcinkach, gdzie jest to uzasadnione natężeniem ruchu rowerowego mieszkańców sąsiadujących z drogą krajową miejscowości czy osiedli. Budowa ścieżek rowerowych na pozostałych wnioskowanych przez władze samorządowe odcinkach podyktowana jest potrzebami obsługi ruchu turystycznego, a w szczególności zapewnieniem ciągłości planowanego szlaku rowerowego Green Velo. Budowa szlaku rowerowego Green Velo jest niewątpliwie potrzebna i GDDKiA włączy się w działania umożliwiające bezpieczne skrzyżowania ww., turystycznego szlaku z drogą krajową. Prowadzenie ścieżki turystycznej w pasie drogi krajowej nie jest bezpieczne zarówno dla rowerzystów, jak i kierowców. Budowa rowerowego szlaku turystycznego powinna być inicjatywą stowarzyszenia powołanego w tym celu. Dobrym przykładem jest realizacja szlaku Mazurska Pętla Rowerowa. Tutejszy Oddział uczestniczy w tym projekcie realizując odcinki ścieżki rowerowej przecinające drogi krajowe. GDDKiA nie jest natomiast instytucją inicjującą i realizującą projekty związane z obsługą ruchu turystycznego - tłumaczy w rozmowie z Zolecka.pl Karol Głębocki z GDDKiA.

Okazuje się, że termin rozpoczęcia modernizacji DK 65 nie jest jeszcze znany. Spowodowane jest to tym, że nie zakończyły się jeszcze prace nad dokumentacją projektową, co spowodowane jest dużą ilością wniosków dotyczących wprowadzenia zmian. Termin wykonania dokumentacji został przez GDDKiA wyznaczony na 30 listopada tego roku.

Karol Głębocki poinformował nas również o tym, co dzieje się w sprawie przebudowy feralnego skrzyżowania na oleckiej obwodnicy. Mowa o wyjeździe w stronę Giżycka. - Na początku października planujemy ogłosić przetarg na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka z DW655 na rondo. Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj". Przewidywany czas na prace budowlane to lata 2021-22 - stwierdził Głębocki. Póki co trzeba więc pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscu, gdzie doszło już do sporej ilości wypadków i gdzie kierowcy nie zawsze stosują się do znaków i nie jeżdżą z prędkością zgodną z przepisami.

dobry artykuł (4) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI