Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Czukty. Zagłodzone i wycieńczone zwierzęta odebrano właścicielce

Czukty. Zagłodzone i wycieńczone zwierzęta odebrano właścicielce
Fot. Fundacja Molosy Adopcje
Skrajnie wychudzone i zagłodzone kozy, owce, konie i źrebaki odebrano właścicielce jednego z gospodarstw wiejskich w Czuktach w gminie Kowale Oleckie.  

Do odebrania zwierząt doszło, 8 kwietnia, po wcześniejszych sygnałach od lokalnych mieszkańców i zebraniu materiału dowodowego. Właścicielka już od 2012 roku była pod obserwacją wielu ogólnopolskich fundacji. W ubiegłym roku kobiecie także odebrano zwierzęta gospodarskie, a zastany na miejscu tragiczny stan zwierząt w tym roku, zaskoczył także członków Fundacji. Zwierzęta były w jeszcze gorszym stanie. 
W poniedziałek Fundacja Molosy Adopcje doprowadziła do odebrania właścicielce: 5 koni w stanie skrajnego zagłodzenia, 6 kóz, owcę oraz 2 źrebaki z poważnymi wadami rozwoju wynikającymi zagłodzeniem.

Wszystkie odebrane w poniedziałek zwierzęta są zagłodzone i wycieńczone. 
“Wszystkie zwierzęta mają poważne problemy oddechowe, maluchy nie potrafią dobrze jeść, pasza treściwa jest dla nich nowością, nie wiedzą, co z nią zrobić, jak się zachować, wszystkie konie załatwiają się czymś, co rozsiewa woń torfu/bagna. Najchudsza z klaczy ma tak ogromny zanik mięśni, że trudno jej nawet ustać, na skórze szaleje ogrom pasożytów, konie są niemal oblepione kleszczami, grzbiety mają pozapadane, na wszystkich można się uczyć anatomii” - opisują stan odebranych zwierząt, wolontariusze z Fundacji Molosy Adopcje.

Jak dowiadujemy się, od 2012 roku wolontariuszom udało się doliczyć 43 zwierzęta, które padły w tym gospodarstwie, z czego znaczna większość zginęła prawdopodobnie z powodu zagłodzenia i wycieńczenia. 

Zwierzęta wymagają obecnie leczenia, a pomóc finansowo Fundacji można TUTAJ>dobry artykuł (11) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (6)

Indianka

17-04-2019 • 12:24

0 8
Hodowczyni hoduje zwierzęta z miłości od 17 lat. Zawsze dbała i kochała je i to się nie zmieniło. Sąd nie skazał hodowczyni, nie pozbawił hodowczyni praw własności, nie zarządził przepadku zwierząt, nie zabronił hodowli. Osoba jest niewinna.

Internetowy lincz jest tu nie na miejscu. Hodowczyni jest poszkodowana, została po prostu napadnieta przez zorganizowaną grupę przestępczą, która ukradła jej z łąki zdrowe zwierzęta i włamała się do domu by go splądrować i ukraść pieniądze i dokumenty zwierząt, w tym paszporty i książeczki zdrowia oraz umowy zakupu zwierzat, rachunki za zakup pasz, suplementów, zbóż.

Więcej tu:
www.kreatywnaromantyczka.blogspot.com
Zgłoś
Olga M.
Olga M.

15-04-2019 • 13:21

5 0
Kobieta jest wyraźnie chora psychicznie. Tylko pytanie dlaczego przez tyle lat bezkarnie męczyła zwierzęta? Gdzie sąsiedzi?
Zgłoś

Indianka

14-04-2019 • 23:06

1 6
Nie ma chyba drugiej takiej domeny, na której tak łatwo można zarobić setki tysięcy złotych. To pozorowana pomoc zwierzętom poprzez pseudo interwencje (kradzież) lub internetowe zbiórki pieniędzy (wyłudzenia).
Zgłoś

Wolonariuszka

13-04-2019 • 16:14

1 0
Nie wciskajcie mi tu innych fundacji! Suka w 2012 zostala odebrana przez schornisko. Indiane obserwowaly prywatne osoby! A fundacje? Owszem, odmawialy pomocy bo bali sie obsmarowania na bloguniu!
Zgłoś

Janko

13-04-2019 • 16:02

4 0
W 2012 TOZ odebrał szczenną sukę, szokuje brak reakcji lokalnych władz, pomimo wiedzy i zebranej dokumentacji inspekcji weterynaryjnej, opieki społecznej, nadzoru budowlanego.Od 2 lat właścicielka uniemożliwia skontrolowanie gosp, za co miała już orzekane wyroki sądowe.Naprawdę nie można tego zakończyć?
Zgłoś

asd

13-04-2019 • 15:08

8 0
To już trwało zbyt wiele lat. Ta pani powinna od lat powinna siedzieć w więzieniu za znęcanie się nad zwierzętami. Albo w psychiatryku bo po jej blogu już widać że ma coś nie tak z głową.
Zgłoś

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    25.06 Wtorek

   Godziny seansów
  2.    26.06 Środa

   Godziny seansów
  3.    27.06 Czwartek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI