Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Dawne dzieje Olecka są bardzo interesujące. Niestety interesują wąskie grono mieszkańców

Dawne dzieje Olecka są bardzo interesujące. Niestety interesują wąskie grono...
W czwartek, 31 stycznia, w Oleckiej Izbie Historycznej odbyło się kolejne ciekawe spotkanie. Niestety na opowieść pt. "Gustav Bergenroth i Pauline Hillman. Historia jednej znajomości (w Marggrabowej)" nie pofatygowało się zbyt wielu olecczan.

Olecka Izba Historyczna regularnie zaprasza mieszkańców zainteresowanych historią Olecka i regionu na spotkania, wykłady i prezentacje. Niestety rzadko sala wypełnia się do ostatniego miejsca, ale jest wierne grono gości.

Tym razem usłyszeli oni zobrazowaną pocztówkami z ówczesnych Marggrabowej, Ełku, Włoch, USA i Hiszpanii ciekawą historię Gustava Bergenrotha i Pauline Hillman. Ich znajomość przybliżyła przybyłym Eliza Ptaszyńska. W skrócie ta historia wyglądała tak:

Gustav Bergenroth urodził się w 1813 roku w Marggrabowej. Był historykiem, który przebadał archiwa i opracował źródła dotyczące stosunków dyplomatycznych pomiędzy Anglią i Hiszpanią na przełomie XV i XVI wieku i w okresie panowania Henryka VIII. Jego prace do dziś są podstawą prowadzonych przez historyków badań. Pauline Hillman była młodą damą mieszkającą w Nordenthal (obecnie Nory), utrzymującą kontakty z wieloma poetami, literatami i publicystami swojej epoki. Ścieżki życia wyjątkowej Pauline i żądnego przygód Gustawa przecięły się w Marggrabowej i połączyły młodych ludzi więzami narzeczeństwa.

Mamy nadzieję, że na kolejnym ciekawym spotkaniu-opowieści o dawnym Olecku w Izbie Historycznej pojawi się więcej zainteresowanych osób. O wszystkich wydarzeniach w Olecku możecie dowiedzieć się z odopowiednim wyprzedzeniem czasowym na naszym portalu w zakładce IMPREZY.

dobry artykuł (5) słaby artykuł (1)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.08 Środa

   Godziny seansów
  2.    22.08 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    23.08 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI