Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Grzegorz W. wypuszczony z aresztu! Dowody wskazują, że nie krzywdził i nie brał udziału w zabójstwie Blanki!

Grzegorz W. wypuszczony z aresztu! Dowody wskazują, że nie krzywdził i nie...
Tajemnica zabójstwa 9-miesięcznej Blanki nadal nie została do końca wyjaśniona. W poniedziałek (1 lipca) nastąpił jednak zwrot akcji. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach poinformowała o uchyleniu aresztu tymczasowego wobec ojca zamordowanej dziewczynki, Grzegorza W. Dowody wskazują, że mężczyzna nie dokonał zarzucanych mu początkowo czynów.

Grzegorzowi W. postawiono po zatrzymaniu zarzuty znęcania się, wykorzystywania seksualnego oraz zabójstwa Blanki. Warto dodać, że jako winnego wskazywała ojca dziewczynki również zatrzymana w tej głośnej sprawie Anna W., matka dziewczynki.

"Wszelkie dowody uzyskane w toku skrupulatnie i wszechstronnego prowadzanego postępowania przygotowawczego wskazują, iż Grzegorz W. nie jest sprawca zarzucanych mu czynów" - czytamy w wydanym dziś komunikacje Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

Funkcjonariusze doszli do takich wniosków po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków, wykonaniu czynności z podejrzanymi, konsultacjach z biegłymi w najróżniejszych specjalności w tym z zakresu badań DNA, sprawdzeniu logowań telefonu i bilingów oraz zweryfikowali podawane przez mężczyznę wyjaśnienia, ustalając, że w momencie zabójstwa był w innym miejscu niż dom, gdzie doszło do zbrodni.

"Badania DNA wykluczyły, aby ślady biologiczne ujawnione na ciele pokrzywdzonej pochodziły od podejrzanego Grzegorza W. Wydruki połączeń telefonicznych, jak i lokalizacja telefonu komórkowego podejrzanego pozwoliły na ustalenie, iż w czasie zbrodni mógł nie przebywać w mieszkaniu, w którym ujawniono zwłoki dziecka. Wątpliwości co do jego obecności na miejscu zbrodni potwierdziły również zeznania świadków. Tak zebrany materiał dowodowy w wysokim stopniu podważył pierwotnie przyjętą wersję zdarzeń wynikającą z wyjaśnień współpodejrzanej, wskazującej że Grzegorz W. może być sprawcą zarzucanej mu zbrodni" - poinformowała suwalska prokuratura.

Przypomnijmy, że Blanka zmarła 21 czerwca wieczorem. Szybko zatrzymano jej matkę Annę W. oraz wspomnianego Grzegorza W., ojca dziewczynki. Mężczyzna już odzyskał wolność i wiele wskazuje na to, że postawione mu zarzuty zostaną cofnięte, natomiast kobieta najprawdopodobniej stanie ona przed sądem.

dobry artykuł (2) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    24.07 Środa

   Godziny seansów
  2.    25.07 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    26.07 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI