Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Jak to jest z parkowaniem pod Halą Lega? Policja tłumaczy, że nic nie może, a MOSiR wskazuje winę kierowców

Jak to jest z parkowaniem pod Halą Lega? Policja tłumaczy, że nic nie może, a...
Parking pod Halą Legą wydaje się być ogromny i teoretycznie nie powinno być problemu z parkowaniem. Pewien kłopot jednak występuje, a zasygnalizował go nam czytelnik.

Problem jest znany od dłuższego czasu, ale ostatnio było wokół niego jakby ciszej. Po ostatnim sygnale od naszego czytelnika postanowiliśmy wyjaśnić sprawę parkowania samochodów na miejscach dla niepełnosprawnych pod Halą Lega. Niejednokrotnie na tym kawałku parkingu, który usytułowany jest najbliżej głównego wejścia i nie trzeba po drodze z niego pokonywać schodów, stoją auta, które nie należą od osób uprzywilejowanych. Niepełnosprawni kierowcy zgłaszają takie wykroczenia policji, ale jak się okazuje ta ma w swojej ocenie związane ręce w tej sprawie.

- Jest to temat nam znany. Do każdego zgłoszenia policjanci jeżdżą i sprawdzają parking. Jednak problem leży po stronie zarządcy i administratora, który nie wyznaczył dokładnie miejsc, którego dotyczą znaki. Oprócz znaku informującego, ile miejsc jest przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, miejsca te powinny być fizycznie oznaczone dodatkowo liniami poziomymi. Kiedy zajeżdżamy na miejsce, nie wiemy, do których miejsc parkingowych odnosi się znak. Administrator budynku był niejednokrotnie informowany jak ma wyglądać takie oznaczenie - powiedziała nam Justyna Sznel, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Inaczej na sprawę patrzy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Andrzej Kamiński. - Jest to problem od początku. To samo dotyczy miejsc parkingowych przeznaczony dla autobusów, na których parkują samochody osobowe. Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych oprócz stojącego znaku wydzielone są dodatkowo czarną kostką - tłumaczy. Patrząc jednak na to, jak oznakowane są miejsca dla niepełnosprawnych na parkingach w centrum miasta lub pod wielkimi sklepami, od razu widać różnicę z „wydzieleniem" pod Halą Lega. 

Nasze obserwacje potwierdziła Justyna Sznel, do której ponownie zadzwoniliśmy. - Według obowiązujących przepisów czarna kostka nie jest znakiem poziomym. Znakiem poziomym jest za to biała linia. Jeśli miejsce parkingowe nie jest w taki sposób oznaczone, policjanci nie mogą zgodnie z przepisami nic zrobić - informuje.

W związku z takimi wytłumaczeniami jeszcze raz zadzwoniliśmy też do MOSiR. - Jeśli oznakowanie kostką jest rzeczywiście niewystarczające, to skonsultujemy się w tej sprawie z policją i podejmiemy działania, by miejsca dla niepełnosprawnych były wydzielone we właściwszy sposób. Niedający możliwości pomyłki. Chcemy, by osoby niepełnosprawne nie napotykały już problemów z parkowaniem pod Halą Lega - powiedział Andrzej Kamiński, który za naszym pośrednictwem apeluje jednocześnie do kierowców o to, by póki nowe rozwiązania nie zostaną wprowadzone, uszanowali oni fakt, że ta część parkingu przeznaczona jest dla osób, którym dojście na Halę po schodach sprawia więcej trudności.

Przyłączamy się do apelu. Przy Hali Lega nie brakuje miejsc parkingowych, a jeśli ktoś nie bardzo chce przechodzić po wąskim zimą kawałku schodów, ten może wybrać łagodniejsze zejście tuż przy zjeździe na parking przed wejściem głównym. Rozwiązań jest kilka, więc niekoniecznie trzeba blokować miejsca, tak czy inaczej oznaczone, ale jednak przeznaczone dla niepełnosprawnych.


dobry artykuł (14) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.08 Środa

   Godziny seansów
  2.    22.08 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    23.08 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI