Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Maturzyści z Olecka lepsi od kolegów z Giżycka i Gołdapi

Maturzyści z Olecka lepsi od kolegów z Giżycka i Gołdapi

Z pierwszych wstępnych wyników tegorocznych matur wynika, że maturzyści z powiatu oleckiego wyprzedzają swoich kolegów zdających m.in. w Gołdapi i Giżycku. Najlepiej z oleckich szkół średnich na egzaminie dojrzałości poradzili sobie absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku im. Jana Kochanowskiego — tu zdawalność wynosiła aż 94,4%.

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła wyniki tegorocznych matur. W porównaniu do wyników z ubiegłego roku, kiedy to odsetek sukcesów młodzieży z Olecka sięgał zaledwie 62%, w 2019 roku nastąpiła znaczna poprawa — ogólna zdawalność egzaminu w szkołach na terenie powiatu oleckiego wyniosła 76%, gołdapskiego - 69%, giżyckiego - 72%. Lepiej na egzaminie „poszło” absolwentom ełckich szkół - 83% sukcesów, augustowskich - 84% oraz suwalskich - 83%.

Wśród oleckich szkół średnich najlepiej na maturze poradzili sobie w maju absolwenci liceów - 86% sukcesów (72% - w 2018 roku) słabiej wypadli uczniowie techników - 63% (46%! - w 2018 roku).

W podziale na oleckie szkoły z danych Starostwa Powiatowego, wynika, że najwyższą zdawalnością mogą pochwalić się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku im. Jana Kochanowskiego — tu zdawalność wynosiła aż 94,4% (71 osób zdających). W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku - 84,8% (33 zdających). Najsłabiej wypadli absolwenci z Technikum w Zespole Szkół Technicznych — zaledwie 37,9% sukcesów (29 absolwentów przystąpiło do egzaminu). Tu nastąpił znaczący spadek, ponieważ roku 2018 zdawalność w tej szkole wyniosła 84%.

Część pisemną matury poprawkowej zaplanowano na 20 sierpnia.

Źr. CKE/Starostwo Powiatowe w Oleckudobry artykuł (3) słaby artykuł (1)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    24.07 Środa

   Godziny seansów
  2.    25.07 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    26.07 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI