Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Mieszkańcy mają dość. Skarżą się na brak miejsc i zachowanie taksówkarzy! Proponują rozwiązania

Mieszkańcy mają dość. Skarżą się na brak miejsc i zachowanie...
Każdego dnia kierowców w Olecku, którzy chcą zaparkować w okolicach Placu Wolności, czynność ta może wyprowadzić z równowagi. Miejsc parkingowych brakuje, ale nie brakuje miejsca, by je stworzyć. Grupa mieszkańców problem widzi w postojach taksówek w centrum i zgłosiła oficjalnie do Urzędu Miejskiego w Olecku swoje pomysły na rozwiązanie problemu. Nie brakuje w tym dokumencie także skarg.

Co proponuje grupa 182. osób podpisana w piśmie jako "Mieszkańcy Olecka"? Pomysły są trzy:
- likwidacja obecnych miejsc postojowych taksówek i zyskanie w ten sposób około 20 nowych miejsc postojowych dla innych kierowców
- wyznaczenie nowych miejsc postojowych poza centrum miasta, np. na parkingu przy ul. Letniej
- wyznaczenie nowych np. 5 miejsc taxi w centrum, ale ogólnodostępnych dla wszystkich taksówkarzy, a nie tylko jednej wybranej koroporacji.

Przy tym ostatnim rozwiązaniu zlikwidowano by trzy postoje taksówek, a zrobiono jeden niewielki. Prawdopodobnie pozostali taksówkarze, dla których w danym momencie zabrakłoby miejsca, musieliby szukać go tak, jak zwykli kierowcy.

Mieszkańcy w swoim piśmie zwrócili uwagę, że taksówkarze i taksówki w centrum to nie tylko problem parkowania, ale też... kultury kierowców "taryf". "Stanie pod oknami, palenie papierosów, godzinne dyskusje i spory czy załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w parku pod krzakami nie należą do przyjemności dnia codziennego" - wskazali problem autorzy pisma.
Pismo kończy się prośbą o rozważenie propozycji i rozwiązanie kłopotu taksówek w centrum Olecka.
Problem Burmistrzowi Olecka, poprzedniemu Wacławowi Olszewskiemu, jak i obecnemu Karolowi Sobczakowi jest dobrze znany. Jak dowiedział się portal zolecka.pl taksówkowy pat zostanie jednak w końcu rozwiązany. Powstanie bowiem nowy plan zagospodarowania śródmieścia i jakieś wyjście zostanie znalezione. Pomóc mają w tym mieszkańcy, bo urzędnicy planują konsultacje z olecczanami.

Niedawno problem taksówek podnosili też radni. Dawid Bondarenko przekonywał w piśmie do Burmistrza, że "likwidacja części miejsc postoju TAXI w centrum Olecka i przeniesienie ich w inne punkty miasta umożliwi zwiększenie ilości miejsc parkingowych w newralgicznej strefie i ułatwi mieszkańcom dostęp do Urzędu Miejskiego oraz sklepów i punktów usługowych znajdujących się centrum". Z kolei radni NOE-GO zainicjowali spotkanie w kwestii taksówek w centrum. Padło na nim kilka pomysłów, ale nawet najlepsza idea nie zostanie wdrożona na już, więc z parkowaniem wokół Placu Wolności jeszcze przez jakiś czas będzie kłopot. Dlatego jeśli ktoś nie musi, niech zostawi auto trochę dalej lub wybierze się do centrum piechotą.

dobry artykuł (5) słaby artykuł (2)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (1)

Roodek

10-07-2019 • 16:48

6 3
Rzemieślnik posiadający swój własny warsztat musi płacić wysoki podatek,więc parking dla taxi jest jakimś warsztatem na wolnym powietrzu i niech płacą podatek od postojowego.
Zgłoś

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    24.07 Środa

   Godziny seansów
  2.    25.07 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    26.07 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI