Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Na jednośladach też trzeba przestrzegać przepisów. Młody rowerzysta o tym zapomniał i zrobił krzywdę nie tylko sobie

Na jednośladach też trzeba przestrzegać przepisów. Młody rowerzysta o...
Do nietypowego zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Kukowo w gminie Olecko. Na drodze zderzyli się rowerzysta i motorowerzysta. Obaj trafili do szpitali. W Ełku i Suwałkach. Z kolei w Kowalach Oleckich do nieszczęścia nie doszło, chociaż zabrakło pewnie niewiele.

14 września 2019 roku około 11:00 w Kukowie 14-letni rowerzysta jechał prostym odcinkiem drogi i postanowił skręcić w lewo. Nie upewnił się jednak, że może wykonać ten manewr bezpiecznie, w efekcie czego doszło do zderzania z wyprzedzającym go akurat motorowerem. Obaj kierujący zostali poszkodowani.

Rowerzysta z urazem nogi trafił do szpitala w Suwałkach, zaś prowadzący motorower uszkodził żebra oraz obojczyk i został przetransportowany do szpitala w Ełku. 

Również w sobotę, ale około 18:00, w Kowalach Oleckich policjanci zauważyli podejrzanie jadącego rowerzystę. Zatrzymali go do kontroli, a badanie alkomatem wykazało, że 44-latek jechał jednośladem po spożyciu alkoholu. Wydmuchał 1,5 promila. 

Oleccy policjalci kolejny raz przypominają, kierujący jednośladem jak każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegać przepisów kodeksu drogowego. Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. 

dobry artykuł (2) słaby artykuł (1)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    20.10 Niedziela

   Godziny seansów
  2.    21.10 Poniedziałek

   Godziny seansów
  3.    22.10 Wtorek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI