Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Nie trafi dostawca pizzy, ale nie trafi też straż lub pogotowie! Policja przypomina olecczanom o tym obowiązku!

Nie trafi dostawca pizzy, ale nie trafi też straż lub pogotowie! Policja...
Denerwują się turyści, denerwują się taksówkarze, denerwują się też dostawcy pizzy. W Olecku nie brakuje domów, które nie są oznakowane. Brakuje nazw ulic i numerów budynków, a policja przypomina, że umieszczanie tych informacji jest obowiązkowe!

Oleccy policjanci apelują do mieszkańców, by prawidłowo znakowali swoje posesje. Przypominają, że brak nazw ulic, brak numerów lub umieszczanie na budynkach informacji nieprawdziwych lub nieaktualnych mogą mieć wpływ nie tylko na to, że zjemy zimną pizzę, lecz na zdrowie i bezpieczeństwo. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy strażacy lub ratownicy medyczni nie mogą trafić do potrzebujących, szukają wręcz po omacku, bo na kilku posesjach obok siebie nie ma żadnego oznaczania, która jest którą i z której wysłano zgłoszenie z prośbą o pomoc!

"Jak wynika z art. 47 b ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawa Geodezyjnego i Kartograficznego właściciel ma obowiązek umieścić w widocznym miejscu, na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Jeżeli budynek położony jest w głębi nieruchomości, która jest ogrodzona od strony ulicy, wówczas należy umieścić tabliczkę z numerem i nazwą ulicy również na ogrodzeniu" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Olecku.

Warto wiedzieć, że niezastosowanie się do powyższych wytycznych to wykroczenie z artykułu 64 § 1 Kodeksu Wykroczeń, a to wiąże się z możliwą karą grzywny w wysokości do 250 zł.

Na właścicielach posesji spoczywa obowiązek nie tylko właściwego znakowania, ale też dbania o tabliczki informacyjne. Jeśli tego nie robią, a informacje stają się nieczytelne, także mogą zostać ukarani mandatem.

Policjanci z Olecka podczas patroli będą bacznie przyglądali się znakowaniu posesji w naszym mieście. Warto więc już teraz uzupełnić braki, jeśli takie występują i nie narażać się na dużo większe koszty niż zakup lub wykonanie odpowiedniej tabliczki. Tę po uiszczeniu ewentualnej grzywny i tak będzie w końcu trzeba zamówić.

Źr. KPP Olecko

dobry artykuł (4) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI