Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Odcinek specjalny pod Oleckiem? Niekoniecznie. Rajdowcy-amatorzy stracili prawo jazdy

Odcinek specjalny pod Oleckiem? Niekoniecznie. Rajdowcy-amatorzy stracili...
To nie był udany poniedziałek dla kilku jeżdżących po drogach powiatu oleckiego. Policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, a także zatrzymali pijanego rowerzystę.

Policjanci regularnie pilnują przestrzegania przepisów na oleckich drogach. W poniedziałek sprawdzali m.in. zdrowy rozsądek kierowców w miejscowości Nory w gminie Wieliczki. Dwaj użytkownicy dróg pomylili jednak swoje auta z rajdówkami.

Pierwszy z kierujących samochodem osobowym przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h. Drugi był jeszcze szybszy, bo pędził aż 112 km/h. Obaj za takie wyniki na tym odcinku specjalnym otrzymali przykrą nagrodę - stracili prawo jazdy.

Funkcjonariusze nie radarem, a alkomatem stwierdzili naruszenie poruszania się po drogach u rowerzysty w Dworackich w gminie Świętajno. 34-latek starał się złapać równowagę na swoim dwukołowcu, mając blisko promil alkoholu we krwi.

W sumie tylko w poniedziałek policjanci stwierdzili 8 naruszeń przepisów na oleckich drogach. Na szczęście brawura skończyła się tylko odebraniem dokumentów dwóm kierowcom i mandatami w innych przypadkach, a nie jakąś tragedią. Policjanci raz jeszcze jednak apelują i przypominają, że "według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy i zostanie zatrzymana przez policję, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli i to nie zniechęci kierującego i ponownie zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy".

dobry artykuł (5) słaby artykuł (1)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI