Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Olecka wstęga będzie wizytówką miasta? Władze planują ogromne zmiany nad Legą

Olecka wstęga będzie wizytówką miasta? Władze planują ogromne zmiany...
Władze Olecka planują kolejne zmiany w mieście. W bardziej przyjazne dla wszystkich - także zwierząt - ma zostać przeobrażone nabrzeże rzeki Legi. Zwiększyć się ma ponadto różnorodność biologiczna fauny i flory rzeki.

Gmina Olecko wystosowała ogłoszenie o zamówieniu pn. Zagospodarowanie nabrzeża rzeki Lega w mieście – Zwiększenie różnorodności biologicznej fauny i flory rzeki Lega w Olecku z podziałem na części: I część zamówienia – roboty elektryczne II część zamówienia – teren zielony TBS, III część zamówienia – nabrzeże rzeki – rozlewisko, obiekty inżynierskie, IV część zamówienia – nabrzeże rzeki – ciągi komunikacyjne. Póki co chodzi o roboty budowlane we wskazanych miejscach - np. postawienie słupów oświetleniowych, wykonanie ścieżek z kostki betonowej lub tzw. "kocich łbów", kładek drewnianych, ścieżki zdrowia, budowę zbiornika wodnego, umocnienie skarp o brzegów, tablic do rysowania i śmietników, tablic informacyjnych, budek lęgowych, a nawet hoteli dla owadów i kaczkomatów. 
Postawione zostaną również kosze na śmieci oraz kosze na psie odchody. 

W ogłoszeniu czytamy także, że planuje się zamontowanie 8. drewnianych pomostów  wędkarskich oraz drewniane przewieszenia nad rzeką. Ścieżkę mają oświetlać lampy solarne. 
W planach jest także budowa miejsca do wypoczynku i relaksu o nawierzchni piaszczystej – 286,5 m2, wyposażonego w leżaki i hamaki. Projekt zakłada tutaj budowę elementów takich jak: obracająca beczka, siatka do wspinaczki, ruchomy mostek, przeplotnia potrójna, potrójny zestaw do wspinania, liany. Co więcej, w miejscu do wypoczynku zostaną postawione tablice z cymbałkami, podwójna tablica do rysowania oraz bębny. 

Plany są ambitne, a po ich zrealizowaniu otoczenie Legi ma się zmienić nie do poznania. Aktualnie rzeczywiście nie ma się bowiem czym chwalić. Zaniedbane trawniczki, rozsypujące się kładki i schodki, krzywe chodnik, którymi strach chodzić. Olecka wstęga płynie sobie przez miasto i raczej odstręcza niż przyciąga. Wkrótce jednak może okazać się, że miło będzie się nad nią zatrzymać, odpocząć, poczytać książkę przy akompaniamencie szumu wody. Oczywiście, o ile szybko nie dadzą o sobie znać lubujący się w niszczeniu wszystkiego co nowe oleccy wandale. Że ich nie brakuje, przekonać się było można tuż po oddaniu do użytku amfiteatru lub plaży Szyjka.

dobry artykuł (10) słaby artykuł (1)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (1)

Dawid

30-08-2019 • 22:48

0 1
Zwierząt. ?Ze niby co?gownosmietniki dla psów i kotow? Bo z tego co wszędzie widać to najlepiej jest wziąść psa pod opiekę i wychodzić z nim pod blok na zieleń :) a
Albo pod chatę aby załatwił swe potrzeby bo jak się brało psa w swoje grono to się nie myślało ze pies albo ,zwierzę, jest obowiązkim tym aby o niego zadbać i poświęcić czas..
Zgłoś

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI