Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Olecko po nawałnicy. Nie wchodźcie na Wiewiórczą Ścieżkę!

Olecko po nawałnicy. Nie wchodźcie na Wiewiórczą Ścieżkę!
Czwartkowa nawałnica, która przeszła przez Olecko i okolice wyrządziła sporo szkód. Wchodzenie na Wiewiórczą Ścieżkę nie jest wskazane, a jeśli ktoś się na to zdecyduje, robi to na własną odpowiedzialność - informują służby.

W czwartek popołudniem niebo nad Oleckiem stało się szare, wiatr się wzmógł i po chwili z nieba lunął deszcz. W połączeniu z coraz mocniejszymi podmuchami wiatru zaczęło się robić bardzo niebezpiecznie. Momentami ulewa przeradzała się w gradobicie, a ulice przypominały rwące potoki górskie. Szczególnie widać było to na ulicach Wiejskiej, Parkowej i Gołdapskiej, gdzie studzienki kanalizacyjne nie miały takiej przepustowości, by odprowadzić całą wodę z jezdni i chodników.

Po ustaniu pierwszej i drugiej nawałnicy można było zacząć interweniować i oceniać straty. Jak informuje Tomasz Jagłowski Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Olecku strażacy ruszyli z pomocą ośmiokrotnie. Interweniowali nie tylko w Olecku, ale też w Sedrankach, Dułach i Golubkach. W Sedrankach doszło do pożaru transformatora.

W piątek od rana służby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej ruszyły do usuwania skutków nawałnicy. Mnóstwo połamanych gałęzi, powalone drzewa (wyrwane z korzeniami w okolicach cmentarza przy wyjeździe na Suwałki i Gołdap), poprzewracane kosze, reklamy i sporo innych rzeczy, które nie wytrzymały starcia z wiatrem. Spore zniszczenia są na wspomnianym cmentarzu, gdzie na wiele nagrobków pospadały konary.

PGK ostrzega też wszystkich przed korzystaniem w piątek z Wiewiórczej Ścieżki. Służby informują o zagrożeniu w postaci gałęzi i konarów, które zostały połamane i w każdej chwili mogą spaść z korony drzew wprost na drogę.

dobry artykuł (4) słaby artykuł (1)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI