Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Pacjent został wypisany z oleckiego szpitala i wkrótce zmarł. Ordynator usłyszał zarzuty

Pacjent został wypisany z oleckiego szpitala i wkrótce zmarł....
Pod koniec 2017 roku do oleckiego szpitala zgłosił się pacjent. Przeszedł zabieg, a kilka dni później został wypisany do domu, chociaż był zarażony gronkowcem złocistym. Mężczyzna po jakimś czasie zmarł. Teraz prokuratura w Suwałkach postawiła zarzuty ordynatorowi, który nie dopełnił swoich obowiązków.

Ordynator usłyszał zarzut ,,nieumyślenego narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia". W ocenie prokuratury badającej tę sprawę lekarz nie podjął odpowiednich kroków, nie kontynuował terapii, a w efekcie tych działań zarażony gronkowcem pacjent zmarł.

W akcie oskarżenia ordynatorowi wytknięto, że "nie zlecił konkretnych badań parametrów zapalnych, nie zlecił kontynuowania antybiotykoterapii, nie wdrożył profilaktyki przeciwzapalnej pomimo stwierdzenia w karcie ryzyka - średniego stopnia takich powikłań , nie skontrolował morfologii przed wypisem i pomimo dużego ryzyka zakażeń otwartej rany pachwinowej zlecił dalsze ambulatoryjne leczenie w poradni chirurgicznej".

Leczenie w ten sposób nie przyniosło skutku. Pacjent zgłosił się ponownie do szpitala, ale już nie udało się go uratować.

Lekarzowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źr. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach

dobry artykuł (3) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI