Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Rozpoczęła się rekrutacja na PWSZ w Suwałkach!

Rozpoczęła się rekrutacja na PWSZ w Suwałkach!
Fot. Materiały prasowe PWSZ
Jedyna, publiczna uczelnia w regionie, która posiada 3 wydziały i 15 kierunków kształcenia, ściśle związanych z potrzebami rynku lokalnego. Dodatkowo uczelnia oferuje wysokie stypendia oraz bezpłatne studiowanie popołudniami – a to tylko niektóre zalety studiowania na suwalskiej uczelni, znajdującej się zaledwie 30 kilometrów od Olecka.

Na przyszłych studentów czekają 3 wydziały i 15 kierunków kształcenia.
Wydział Ochrony Zdrowia:
 • ratownictwo medyczne
 • pielęgniarstwo
 • kosmetologia
 • bezpieczeństwo wewnętrzne (I i II stopień)
Wydział Politechniczny:
 • zarządzanie i inżynieria produkcji
 • budownictwo
 • transport
 • produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych (NOWOŚĆ)
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny:
 • finanse i rachunkowość
 • ekonomia (I i II stopień)
 • pedagogika (studia 5-letnie magisterskie – NOWOŚĆ oraz st. II stopnia)
 • filologia
W tak rozbudowanej ofercie, jak zapewnia dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach, zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. – Najważniejsze jest jednak to, że po każdym z kierunków studenci mogą liczyć na dobrą, ciekawą i satysfakcjonującą pracę – dodaje rektor.
Potrzeby rynku lokalnego są bowiem jednym z priorytetów PWSZ w Suwałkach. – Inne to: wysoka jakość kształcenia, nowoczesna baza dydaktyczna i przede wszystkim… student – mówi dr Edyta Kimera, prorektor ds. studenckich i dydaktyki i dodaje, że to właśnie studenci są na suwalskiej Uczelni najważniejsi.
Liczne koła zainteresowań, świetnie wyposażona siłownia, strzelnica, przestronne patio z kawiarnią, drużyny sportowe, nowoczesny dom studenta oraz nawet 2000 zł miesięcznego stypendium. Tak wymieniać można jeszcze bardzo długo, a jak zapewniają sami studenci – PWSZ jest po prostu miejscem przyjaznym i dobrym do studiowania.
Suwalska Uczelnia w zdecydowany sposób stawia na praktyczność. Zajęcia nastawione są w głównej mierze na ćwiczenia, wyjazdy studyjne i „naukę w terenie”.

Laboratoria i pracownie należą do najlepiej wyposażonych w kraju, kadra jest znakomita.
- Uczelnia współpracuje z wieloma ośrodkami i uczelniami z całej Polski, utrzymuje stałe kontakty z samorządami lokalnymi, a z największymi firmami i przedsiębiorstwami w regionie wspólnie nawet tworzy i konsultuje programy nauczania. Wszystko po to, by warunki do studiowania i zdobywania wiedzy stały na najwyższym poziomie – mówi rektor Uczelni.
Nie należy też zapominać o licznych projektach, które realizuje uczelnia. Między innymi dzięki nim, studenci pielęgniarstwa (II roku) otrzymują miesięcznie 800 zł, a studenci zarządzania i inżynierii produkcji realizują program studiów dualnych (kilka dni spędzają w największych firmach w regionie i otrzymują dodatkowo 2500 zł miesięcznie). Wkrótce na uczelni pojawi się nawet… wirtualna rzeczywistość, czyli zajęcia realizowane w najnowocześniejszy sposób.

Od tego roku akademickiego na przyszłych studentów czeka też wyjątkowa oferta – bezpłatne studia popołudniowe na wybranych kierunkach: ratownictwo medyczne, transport, budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych. – Student rekrutując się na taki kierunek może wybrać preferencje godzinową zajęć: poranną lub popołudniową – tłumaczy dr Marta Wiszniewska. To propozycja m.in. dla osób pracujących, bo zajęcia będą odbywały się m.in. wieczorami, czy w weekendy. Najważniejsza jednak informacja jest taka, że jest to opcja całkowicie bezpłatna – dodaje.

I tura rekrutacji trwa od 3 czerwca do 19 lipca. Wystarczy założyć konto w systemie IRK >>TUTAJ>>, zalogować się, wypełnić oraz wydrukować formularz i czekać na wyniki.

PWSZ czeka właśnie na Ciebie!

Warto odwiedzić stronę internetową uczelni pwsz.suwalki.pl. Można tam znaleźć nie tylko szczegóły rekrutacji i ofertę kształcenia, ale również zobaczyć, czym studenci żyją na co dzień.

Art. Sponsorowany

dobry artykuł (2) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.09 Sobota

   Godziny seansów
  2.    22.09 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    23.09 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI