Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Tour de Wiewiórcza Ścieżka? Dbajcie o swoje bezpieczeństwo

Tour de Wiewiórcza Ścieżka? Dbajcie o swoje bezpieczeństwo
Złamany obojczyk, ogólne potłuczenia i otarcia, uszkodzony rower, dużo stresu, nerwów. Tak zakończyła się dla jednej z naszych czytelniczek wyprawa Wiewiórczą Ścieżką, podczas której zderzyła się z innym rowerzystą. Czy niezwykle malownicza i urokliwa trasa jest jednak aby na pewno bezpieczna?

Wiosną, latem i wczesną jesienią Wiewiórcza Ścieżka jest ulubionym miejscem olecczan do rekreacji i uprawiania sportu. O wczesnych godzin do wieczorowej pory na trasie nie brakuje amatorów biegania, nordic walkingu czy jeżdżenia rowerem. Bywa tłoczno, a podczas spotkań na węższych odcinkach wielokrotnie trzeba zwolnić, zejść z roweru lub kogoś przepuścić. Taki jej urok i niewielu z nas chciałoby pewnie, żeby ten stan się zmienił i jakoś sztucznie poprawiano, poszerzano i udoskonalano ścieżkę. O tym, że wkraczamy na trudniejsze etap wyprawy, informują stosowne tablice zawieszone na drzewach. Czy są czytelne i widoczne? A może należałoby zamontować dodatkowe znaki, które ostrzegałyby użytkowników Wiewiórczej Ścieżki? Kiedyś istniał kuriozalny skądinąd pomysł, by wprowadzić ruch jednostronny. Może jeszcze sygnalizację świetlną?

Pewne jest, że na oleckiej trasie trzeba po prostu zachować zdrowy rozsądek, ostrożność i zwyczajnie uważać na innych użytkowników. To nie Tour de France i trzeba pamiętać, że zza zakrętu może wyjechać ktoś, wybiec ktoś, wyjść ktoś, to nie bije "życiówki", wyruszył się zrelaksować lub po prostu musiał się na chwilę zatrzymać. Nie szarżujmy, bo czasem skończy się złamanym obojczykiem, jak w przypadku naszej czytelniczki, która ucierpiała w wypadku na Wiewiórczej Ścieżce, ale czasem może skończyć się gorzej. Co byłoby, gdyby doszło do zderzenia z jadącym lub idącym dzieckiem?

Apelujemy więc o rozsądek. Niech Wiewiórcza Ścieżka będzie miejscem dla wszystkich i niech nikt nie czuje się na niej intruzem, gdy musi uskakiwać, bo za plecami słyszy dzwonek wysyłający złowrogi dźwięk spod palca mistrza kierownicy i dwóch pedałów. Tylko rozsądek, ostrożność i zwracanie uwagi na innych spowoduje, że Wiewiórcza Ścieżka będzie bezpieczna i przyjazna, jaką jest przeważnie. I pamiętajcie o kaskach!

Temat na prośbę czytelniczki. 
Macie podobne doświadczenia? Podziel się swoją opinią z nami. 


dobry artykuł (10) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (2)

Smash

08-08-2019 • 17:48

1 0
Dodam jeszcze od siebie,ze trzeba koniecznie nakazac wlascicielowi "Margrabowej" zainstalowanie barierki ochronnej ograniczajacej parkowanie aut lub poprostu miasto powinno wprowadzic zakaz parkowania tam aut montujac barierke przy samej jezdni i wzdłuż wjazdu do Ośrodka zostawiajac bezpieczny przejazd i przejscie korzystajacym z Wiewiorczej sciezki. Dodatkowo nakazac przycinanie thuj rosnacych przy tym osrodku temu kto je zasadzil i sprawdzenie czy aby te thuje moga tam b6c zasadzone bo jakos mi sie wydaje,ze powinny rosnac po drugiej stronie ale moge sie mylic.
Zgłoś

ola

07-08-2019 • 00:12

7 0
Będzie jeszcze gorzej; np. inwestycja na "szyjce" - fajnie, że zrealizowana, ale niestety, to bardzo żle zaprojektowane miejsce.

Na tym odcinku "Wiewiórcza ścieżka" powinna biec łukiem i okalać plażę, a nie ją przecinać, bo plaża i kąpielisko powinno być jednak pewną enklawą spokoju i bezpieczeństwa, zwłaszcza dla kapiących się dzieci tam i plażujących dzieci, a to zawsze była najbardziej rodzinna plaża, bo woda na szyjce jest zawsze najcieplejsza. :)

Teraz jest tak, że na "Szyjce" wszyscy wszystkim przeszkadzają. Szkoda.

Dlatego apel do władz Olecka - pomyślcie o "OBWODNICACH" w miejscach takich jak kąpielisko szyjka, albo "Dzika plaża, bo w tym roku - na szczęście już koniec lata, ale w przyszłym sezonie wakacyjnym - grożnym wypadkom nie będzie końca.

"Wiewiórcza ścieżka" nie musi biec równolegle z linią jeziora.
Kąpieliska i plaże powinny być omijane łukiem.
Zgłoś

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.08 Środa

   Godziny seansów
  2.    22.08 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    23.08 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI