Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Zdrowo świętuj I Olecki Dzień Zdrowia. Nowe wydarzenie w kalendarzu naszego miasta

Zdrowo świętuj I Olecki Dzień Zdrowia. Nowe wydarzenie w kalendarzu naszego...
W sobotę, 11 maja, w Olecku odbędzie się nowe wydarzenie. W godzinach 12:00 do 17:00 zaplanowano szereg działań w ramach I Oleckiego Dnia Zdrowia.

- Przygotowaliśmy bogatą ofertę bezpłatnych badań, konsultacji i wykładów na temat profilaktyki zdrowia. W budynku Regionalnego Ośrodka Kultury ,,Mazury Garbate” w galerii im. A. Legusa przeprowadzone będą badania słuchu, natomiast w sali kina odbędą się dwa wykłady – jeden z zakresu wad słuchu i wzroku drugi zaś z zakresu udzielania pierwszej pomocy, połączony z użyciem defibrylatora. Warto przypomnieć, że w tym roku ze środków budżetu obywatelskiego zostaną zakupione i zamontowane trzy takie urządzenia, które będą dostępne w centrum miasta. Myślę, że warto zobaczyć i poznać zasady posługiwania się sprzętem, które ratuje życie. Dodatkową, bardzo widowiskową atrakcją imprezy, będzie pokaz ratownictwa na przykładzie wypadku komunikacyjnego z udziałem trzech służb: pogotowia, policji i straży pożarnej - powiedziała Ewa Zalewska–Drozd, kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa.

Najróżniejsze aktywności będą czekały na uczestników w każdym wieku. - Zadbaliśmy o ofertę w zasadzie dla każdej grupy wiekowej. Kobiety będą mogły wykonać badanie mammograficzne w specjalistycznym autobusie - będzie zaparkowany przy budynku ROK-u. W ramach akcji uczestnicy będą mogli bezpłatnie wykonać badanie EKG, wykonać pomiary poziomu cholesterolu i glukozy, ciśnienia krwi czy obliczyć wskaźnik BMI. Wyniki tych badań mogą posłużyć do oceny ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca czy zawału serca. Podczas konsultacji olecczanie będą mogli dowiedzieć się jak skomponować odpowiednio zbilansowaną dietę oraz w jaki sposób zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Będzie można także wykonać badanie oceny ukrwienia nóg. Na miejscu uczestnicy akcji będą mogli skonsultować wyniki badań u lekarza specjalisty oraz zasięgnąć porady dietetyka. Zapraszamy również na badanie wzroku do gabinetu optycznego przy ul. Plac wolności 25. Oczywiście wszystkie te badania i konsultacje będą tego dnia bezpłatne – informuje burmistrz Karol Sobczak.

Współorganizatorem I Oleckiego Dnia Zdrowia jest Towarzystwa Przyjaciół i Dzieci, który przygotuje stoisko ze smacznymi i zdrowymi przekąskami w ramach akcji pn. ,,Żółty talerzyk”. Prezes TPD w Olecku, Anna Mackiewicz, zapowiada, że na ich stoisku będzie można poznać pyszne i proste w przygotowaniu alternatywy dla fastfoodowych przekąsek.

Będzie też okazja przekonać się, czy umiemy... myć ręce. Na test pod lampą UV zaprasza na swoim stoisku Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Pracownicy będą też informowali o sposobach zabezpieczenia i walce z kleszczami oraz rozpoznawaniu i leczeniu chorób odkleszczowych.

 – To jeszcze nie wszystko. W ramach I Oleckiego Dnia zdrowia będzie można włączyć się w pomoc chorującym na nowotwór krwi poprzez rejestrację w banku dawców szpiku. - Jako dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar – szansę, by żyć. Naprawdę tak niewiele trzeba, by uratować komuś życie - mówi Sylwia Wieloch, zastępca burmistrza.

Do tego chwila aktywności z Darią Maciejewską z Perfect Fit, czyli przyjemne spalanie kalorii, walka o kondycję i piękną figurę, pokaz samoobrony w wykonaniu grupy Krav Maga Olecko, atrakcje dla najmłodszych od Pióropusza i WażkaFun.

Zainteresowani mieszkańcy na stoisku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą mogli skorzystać z porad i pomocy związanej z wypełnianiem formularzy na zasiłki, stypendia i inne formy wsparcia, prowadzone przez MOPS.

dobry artykuł (5) słaby artykuł (0)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Cinema Lumiere
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    21.08 Środa

   Godziny seansów
  2.    22.08 Czwartek

   Godziny seansów
  3.    23.08 Piątek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Informacja!

  Szanowny Czytelniku!

  Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały informacyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności lub poprzez kontakt z nami.

  Przez dalsze korzystanie z serwisu, bez zmiany ustawień w naszej polityce prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych wyłącznie dla portalu zolecka.pl. Nie powierzamy Twoich danych innym firmom. Dla Ciebie oznacza to przede wszystkim, że reklamy widoczne na naszych serwisach będą dostosowane do Twoich zainteresowań, a nie np. losowe lub widoczne dla wszystkich. Zainteresowania te poznamy m.in. w oparciu o analizę śladów, które pozostawiasz w trakcie ruchu po stronach internetowych automatycznie w ramach tzw. plików Cookies. Pamiętaj jednak, że powyższą zgodę możesz zawsze cofnąć. Możesz również zawsze zmienić ustawienia cookies, tak aby nie zapisywały Twoich śladów (więcej informacji w polityce prywatności).

  POLITYKA PRYWATNOŚCI